Podstrona na rzecz legalizacji bezpiecznej aborcji

Strona główna

Polska i świat

Serwis Iracki

Czytelnia

Galeria fotograficzna

Zielona AURORA

Odmowa służby wojskowej

Zalegalizować aborcję!

Linki

Kontakt

 

Uwaga!
W związku z zapytaniami kierowanymi do nas w ostatnim czasie, informujemy, że nie sprzedajemy i nie pośredniczymy w sprzedaży środków wczesnoporonnych ani żadnych innych. Na tej stronie informujemy jedynie o ich istnieniu, jako zwolenniczki i zwolennicy zalegalizowania w Polsce bezpiecznej aborcji na żądanie. Więcej informacji na ich temat można zdobyć poprzez kontakt z jedną z organizacji kobiecych.


FARMAKOLOGICZNE PRZERWANIE WCZESNEJ CIĄŻY
POPRZEZ PODANIE ŚRODKA WCZESNOPORONNEGO
(aborcja medyczna)

MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA DO 9 TYGODNIA OD ZAKOŃCZENIA OSTATNIEJ MIESIĄCZKI

Przerwanie i usunięcie ciąży polega na podaniu dwóch leków. Są to: metotreksat i mizoprostol (methotrexate i misoprostol{cytotec}). Powodują one obumarcie i wydalenie płodu (poronienie). Przebieg procesu i ewentualne skutki uboczne są identyczne jak przy poronieniu naturalnym.
Opis metody: www.federa.org.pl/publikacje/ulotki/metody_aborcji.htm

Jest to BEZPIECZNA i SKUTECZNA metoda usunięcia ciąży, bezpieczniejsza niż metody chirurgiczne (skrobanka), stosowana od początku lat 90-tych w Stanach Zjednoczonych.

Kuracja farmakologiczna (aborcja medyczna) jest bardzo podobna do tej używanej przy zastosowaniu niedostępnego w Polsce środka wczesnoporonnego RU-486 (inne nazwy: mifegyne, mifepristone, mifeprex, RU486). Możliwość zastosowania do 7 tygodnia od końca ostatniej miesiączki (z niższą skutecznością maks. do 9 tygodnia).

Metoda ta nie powoduje problemów z późniejszym zajściem w ciążę ani z jej donoszeniem.


Pacjentka powinna być ogólnie zdrowa, nie może mieć problemów zdrowotnych z wątrobą, nie może być w trakcie leczenia. Zapewnia to bardzo duży margines bezpieczeństwa.

Powrót do strony głównej